→Punk

Punk - avatary

12. června 2011 v 20:53 | Peťula **
avatar icon

Punk tree lover

12. srpna 2009 v 14:54 | Petula♥
http://fc02.deviantart.com/fs13/i/2007/048/9/f/Punk_Tree_Lover_by_sugaar_with_gun.jpg

Punk

29. října 2008 v 11:18 | Petula♥

Punk - účesy

27. dubna 2008 v 22:45 | Petula

Punk - obrázky

27. dubna 2008 v 22:45 | Petula

Punk oblíkání

27. dubna 2008 v 22:44 | Petula
K punku neodmyslitelně patří styl oblékání. Úzké potrhané džíny, vysoké boty, rovněž něčím provokující tričko , kožená nebo džínová bunda. Samozřejmě nesmí chybět nějaký ten řetěz, zámek (samozřejmě visací) , ale ti odvážnější si mohou vzít třeba i petlici, no konečně proč ne, že?!! A v neposlední řadě spínací špendlíky. V letních dnech jsou oblíbené pod kolena zastřihnuté kalhoty, nejčastěji červené (popřípadě jiné provokující barvy) a vysoké boty nahradí v tomto případě vietnamky. Oblíbená jsou i hadrová či kožená sáčka po vzoru SEX PISTOLS, ozdobená několika spínacími špendlíky. Nesmí chybět ani správný účes, ať už je to číro, bodliny nebo jen tak "rozcuchané" vlasy, to vše mnohdy barvené. A když pak vyjdete do ulic a lidé na vás čumí s otevřenou hubou, pak je to to pravé.Neustále se objevují názory, že móda k punku nepatří. Nic naplat stále je to forma protestu a provokace.

Náramky a potítka

27. dubna 2008 v 22:44 | Petula

Boty

27. dubna 2008 v 22:42 | Petula

Doplnky

27. dubna 2008 v 22:42 | Petula

Původ pop-punku

27. dubna 2008 v 22:42 | Petula
Pop-punk, jakožto hudební styl, se vyvinul z punk-rocku, jehož prvními představiteli byli v r. 1975 američtí The Ramones. Jako reakce na ně vznikli v Anglii Sex Pistols a The Clash. The Ramones, kteří byli velkými fanoušky The Beatles, se snažili o návrat klasického rock'n'rollu. Během r. 1975 se jejich rychlý a hlasitý, minimálně melodický rock odlišil od spousty jiných ranných punkových kapel a interpretů, jako např. Televison, Iggy Pop nebo Talking Heads. Ikdyž The Ramones nikdy neměli klasický hit, který by obsazoval první místa v hitparádách a zaujal tak hudební mainstream, byli to právě oni, kdo vyšlapal cestičku dalším pop-punkovým kapelám v budoucnosti.

Začátek 80. let byla doba odporu proti obrázku, který o punku vytvářela masmédia. V této době se vyvinul hardcore, který sám sebe prohlásil za ten opravdový punk a původní idea punku tak vešla do mírného stínu. Black Flag a Minor Threat na americké straně jsou toho ukázkovým příkladem. Muzika na sebe přibalila agresivitu a násilí ze Sex Pistols a utekla tak z úmyslně popových melodií The Ramones, stejně jako na sebe přibalila protispolečenské názory od The Clash. Takto koncipovaný styl se táhnul prakticky celými 80. roky 20. století.

Ale čím víc se hardcore stával standardem, tím více skupiny se začalo zpět přiklánět k popovým a chytlavým melodiím, jakožto alternativu k tvrdému a rychlému zvuku hardcoru. Právě v tuto dobu začal punk, který byl v 70. a 80. letech odsouván na pokraj zájmu, pronikat celou Amerikou. V tu dobu stále ještě mladá televize MTV k tomu značně přispěla. V 90. letech byly skupiny, které začaly na sklonku let osmdesátých, již dostatečně zkušené. Když v r. 1991 vyšlo album Nevermind od Nirvany, byl to obrovský skok v pop-punkové oblasti, ikdyž tento styl byl připsán a prodáván jako grunge a alternative. Navzdory tomu vyšlo album Nevermind přesně v okamžik, kdy se indie-rocková scéna a post-hardcore komunita začala tlačit na povrch. Byla to právě Nirvana, které otevřela dveře dokořán mnoha skupinám několika stylů.

Historie Punku

27. dubna 2008 v 22:42 | Petula
Punk [pank] je hudební styl, který vznikl na počátku 70. let 20. století v Anglii jako reakce na neúspěšné hnutí hippies, které chtělo naivně spasit svět láskou a mírem. Heslem "No future" hlásala mládež, že už nemá žádnou budoucnost. Punkeři se stavěli (a stále staví) proti politice, politikům, byrokracii, "honbě za penězi", drogám, ale především proti fašismu, nacismu a rasismu. Zastánci punkového hnutí dávají najevo svoji odlišnost vizáží i životním stylem. Často vyznávají levicové smýšlení, včetně anarchie.
Hudebně punk vychází z části z rock'n'rollu a rocku. Je to energická, melodická hudba, využívající jednoduché, "houpavé" melodie, krátkých slok s většinou satirickým textem a ostrého refrénu. Za zakladatele hnutí se považují kapely jako The Clash, Ramones, Deadk Kennedys, The Damned... V bývalém východním bloku patřila tato hudba k zakázané, ale i přesto zde vznikaly některé kapely, napodobující tento styl, například HNF nebo FPB. Po pádu komunismu se tento hudební a životní styl začal prosazovat i zde.
Na punk se tančí velice chaotický, divoký tanec "pogo" který nemá určená přesná pravidla. Uplatňuje se prudké kývání hlavou, máchání rukama, skákání v rytmu bicích.
Oblékání příslušníků této subkultury mělo vždy jasný cíl - šokovat ostatní a vyjádřit svoji odlišnost. Seprané a roztrhané jeansy, tričko nebo mikina s nášivkou nějaké uznávané punkové kapely, kožená nebo riflová bunda křivák, těžké boty, spínací špendlíky a odznaky... Punková móda převzala od amerických Indiánů speciální účes - kohouta, neboli také číro.
 
 

Reklama