→Milan Baroš- celebrity

Milan Baroš přestoupil do turecké galatasarayi

31. srpna 2008 v 7:00 | Petula♥

Fotbalista Baroš se upsal na tři roky Galatasarayi Istanbul

Milan - fotky

4. června 2008 v 20:20 | Petula

Životopis - Milan

4. června 2008 v 19:16 | Petula
Datum narození: 28.10.1981
Místo narození: Vigantice, Česká republika
Znamení: štír
Životopis

Milan Baroš se narodil 28. října 1981 ve Viganticích, "zázračné" valašské vesnici. Malý Milan pak vyrůstal a žil v rodinném domku ve Viganticích odkaz se svými rodiči Radkou a Milanem, starší sestrou Renatou, babičkou, dědečkem a strýcem Zdeňkem. Jelikož v tamním fotbalovém klubu nebyla "přípravka", nastupoval už od pěti let za žáky. Na trávník ho přivedl táta, který hrával fotbal závodně na regionální úrovni. Po pěti letech projevil o Milana zájem Rožnov pod Radhoštěm. Táta ale brzy poznal, že v mladém potomkovi je něco daleko víc. Sám hrál fotbal, stejně jako jeho bratr a jejich táta - Milanův dědeček. Bylo nade vše jasné, že Milan potřebuje odborné a kvalitní vedení, aby jeho talent propukl naplno. A tak se Milan Baroš v roce 1993 ve svých 12 letech poprvé představil na ostravských Bazalech.

Od mládí prošel snad všemi reprezentačními výběry. Svoji reprezentační premiéru si odbývá 25. září 1996 v Rakousku ve městečku Vitis. Jedná se o přátelský zápas reprezentačních "15". Svůj první gól v dresu se lvíčkem na prsou pak vstřelil 28. května 1997 v přátelském utkání "15" v Ostrožské Nové Vsi do maďarské sítě. V roce 2000 jde jeho kariéra maximálním tempem nahoru. Milan se v průběhu tohoto roku objevil hned ve třech reprezentačních výběrech! Jednadvacítce pomohl ke stříbrným medailím na mistrovství Evropy 2000, ve stejném roce se zúčastnil také olympijských her v Sydney. Největší příležitost však dostal na konci sezóny 2001. Poté, co čtyřmi góly pomohl Baníku k záchraně v nejvyšší soutěži, o jeho služby projevil zájem Liverpool FC.

Překážkou v odchodu se Barošovi stala přísná imigrační pravidla. K tomu, aby mohli hrát na Britských ostrovech, potřebují fotbalisté ze zemí mimo Evropskou unii odehrát aspoň 75 procent zápasů národního týmu své země v posledních dvou letech. Baroš však má pouze čtyřicet procent. Hráči ale mohou dostat výjimku a povolení získat, jako se to o pár měsíců dřív povedlo Patriku Bergerovi. Dvacetiletý fotbalista tedy podepsal pětiletou smlouvu a v Ostravě (klub dostal 3,2 miliónu liber, tedy zhruba 180 miliónů korun) a čekal, jak se situace vyvine.

Do města Beatles se odstěhoval v zimě téhož roku. Jeho trable však zdaleka neskončily a příčinou bylo další zákonné omezení. K zápasu anglické Premiér League mohou nastoupit za každý tým pouze tři cizinci ze zemí mimo Evropskou unii, zatímco Baroš byl v Liverpoolu již šestým. Proto na něj zbylo místo jen v rezervním týmu, zatímco na Anfield Road zářili jiní - Michael Owen, Emile Heskey, Nicolas Anelka….Osm měsíců vysedával Baroš na tribunách anglických stadiónů, dřel v rezervním týmu a čekal na svou velkou chvíli. Shodil pět kilo a naučil se základy angličtiny. Někdy ztrácel víru, ale trenér Houllier měl pro jeho výkony jen slova chvály. Dá se říci, že dlouhá přestávka Barošovi prospěla: na podzim 2002 dostal poprvé šanci v základu, dvěma brankami pokořil Bolton a byl vyhlášen hráčem zápasu. Pochybnosti odborníků, kteří odsuzovali liverpoolský nákup, se rázem rozplynuly.

V roce 2005 přestoupil do anglického klubu Aston Villa.Zde prožil svoji nejhorší sezónu svého života .Bylo to doprovázeno různými zraněními a neshody s trenéry.

Neotřesitelnou se stala jeho pozice v reprezentaci, kde vytvořil s Janem Kollerem základní útočnou formaci pro každý významnější zápas.Teď se Milan připravuje s celým týmem České reprezentace na nastávající MS světa v Německu,které začne 9.června
 
 

Reklama