Christian Dior - MODA

Christian Dior představil jarní Haute couture kolekci: Sněhem pokrytá lednová Paříž rozkvetla díky Raf Simonsovi jako zahrada

28. ledna 2013 v 16:52 | Peťula **

Dior haute couture jaro 09

27. února 2012 v 13:52 | Peťula **

Christian Dior Couture kolekce podzim 09

27. února 2012 v 12:50 | Peťula **

Christian Dior Spring 2010

27. února 2012 v 11:48 | Peťula **

Christian Dior Resort kolekce 2011

27. února 2012 v 10:45 | Peťula **

Christian Dior Couture podzim 2010

26. února 2012 v 19:44 | Peťula **

Ženskost a luxus

26. února 2012 v 18:43 | Peťula **

První kolekce Diora bez Galliana

26. února 2012 v 15:32 | Peťula **

Boty

26. února 2012 v 15:30 | Peťula **
Christian Dior Winter 2011-2012 Shoes

Dior podzim zima 2008 - 2009

29. října 2008 v 20:27 | PetulaDior

Dior Haute couture jaro/léto 2008

29. října 2008 v 20:21 | Petula

Dior

Dior - mix

14. září 2008 v 19:19 | Petula
DIOR 0075/S Sunglasses

Christian Dior - Fall 2007 Couture

22. srpna 2008 v 17:53 | Petula

Dior - novinky v kolekci jaro leto 2008

13. srpna 2008 v 14:23 | Petula

Poznejte novinky v kolekci šperků od Diora pro jaro a léto 2008. Pod světoznámou módní značkou Dior najdete nejen luxusní oblečení a šminky či parfémy, ale i kvalitní šperky, které jsou žádané ženami po celém světě. Letošní kolekce na jaro a léto je obohacena o spoustu zajímavých novinek a detailů.

Honosné a drahé šperky jsou vyrobeny ze zlata žlutého i bílého a osázeny různými drahokamy, třeba nádhernými diamanty. Nová kolekce přináší i šperky z jiných kovů, které jsou rovněž na první pohled úchvatné a originální. Jsou vyrobeny především ze stříbra a kvalitní oceli a osázené opět drahokamy nebo polodrahokamy.

Šperky připomínají květiny i zvířátka

Na letošní kolekci šperků jsou typické ozdoby a přívěsky, které připomínají květiny a také zvířátka. Spatřit je můžete jak na náušnicích, tak i na náhrdelníkách nebo náramkách a prstenech. Ozdoby tvoří dominantu celého šperku a právě proto na nich návrhář nešetřil. Základem je drahý kov a do něho jsou zasazené drahé kameny.

Výjimečnost

Ženy, které mají rády výjimečné šperky, které se lesknou v jednom tónu si mohou dopřát z nové kolekce prsteny, náhrdelníky či náušnice z bílého kovu (bílé zlato, stříbro, ocel) a s ozdobou vykládanou čirými kameny (zirkony, diamanty, křišťály).

Okázalost

Naopak ženy, které milují okázalost a barevnost se rozhodně zamilují do šperků, které hýří barvami drahých kamenů. Jsou vsazeny do prstenů, náušnic, náhrdelníků či náramků takovým způsobem, že z nich musí být každý unešen.

Různé velikosti kamenů jsou nápaditě složeny do nepřehlédnutelných tvarů, které dominují celému šperku. Z těchto barevných kamenů můžeme jmenovat např. opál, ametyst, pravé perly, smaragdy, safíry, rubíny a další.
Každý šperk si na sobě nese i logo Dior. Najdete ho vyryté uvnitř kroužku prstenu, na zapínání náušnic či náhrdelníku nebo náramku.

Prohlédněte si tyto krásné šperky v naší fotogalerii a musíte uznat, že z nich tak trochu je cítit přicházející jaro. A pokud by jste se pro nějaký šperk nadchla, měla byste vědět, že jsou k dostání i v pražském speciálním butiku Dior

Dior fashion

7. července 2008 v 16:01 | Petula

Dior Backstage Fall 2008

6. července 2008 v 11:24 | Petula

Dior - tašky

25. května 2008 v 21:41 | Petula

Christian Dior - Jaro-Léto 2008

12. května 2008 v 22:19 | Petula

Některé modely jsou fakt pěkné.....


Dior šperky

5. dubna 2008 v 15:05 | Petula
To je upe supe.Pěkný!!!!!

Modely od Diora

5. dubna 2008 v 14:58 | Petula

Christian Dior

5. dubna 2008 v 14:57 | Petula

Christian Dior se narodil 21. ledna roku 1905 ve městě Granvilleležící v Normandii v rodině průmyslníka, jež dala vzniku slavné značce prádla Saint-Marc. Vyrůstal v období belle époque, což jej velmi inspirovalo. Od útlého dětství se věnoval hudbě, kresbě a navrhování divadelních kostýmů. Podle jedné historky mu během normandských lidových slavností věštkyně předpověděla, že se pro něj ženy stanou osudné a skrze ně zažije nebývalý úspěch. Na přání matky se zapsal na prestižní instituci Sciences politiques v Paříži, kterou roku 1926 opouští bez diplomu a otevírá si galerii, ve které vystavuje díla Picassa, Dalího či Mattise.
Hospodářská krize roku 1930 jej však přinutila galerii zavřít. O rok později mu umírá matka a jeho otec je finančně zdiskreditován. Rodinná vila v Granville, která dnes slouží jako muzeum, byla prodána radnici. Dior se začíná věnovat vytvářením návrhů dámských šatů a klobouků, kterou jsou publikovány v periodiku Figaro, kde je později zaměstnán jako ilustrátor. Některé ze svých návrhů pravidelně prodával módnímu domu Niny Ricci či Cristóbala Balenciagy. V roce 1938 je zaměstnán jako modelista u švýcarského tvůrce Roberta Pigueta, kde se dámský černobílý pepitový kostým vytvořený pod jeho taktovkou stává bestsellerem.
Během 2. světové války je nucen na rok narukovat do armády. Roku 1941 se vrací do města světel, kde započíná působnost v salónu Luciena Lelonga. O čtyři roky později poznává Marcela Bussaca, krále bavlny, jež ihned v Diorovi uzřel talent a rozhodnul se investovat 60 miliony franky otevření jeho prvního salónu v ulici Montaigne číslo 30, který je doposud jeho sídlem. Ředitelem studia jmenuje Raymonde Zehnackera a prvního krejčího Pierre Cardina.
Jeho první kolekce se nesla ve znamení "nové ženy", jejíž šaty mají vosí pás, zdůrazněné poprsí, úzká ramena a odhalená kolena. Dior se stává tvůrcem nového vzhledu, nebo-li New Look. Autorkou tohoto termínu je šéfredaktorka amerického Harper´s Bazaru Carmel Snow. Od tohoto okamžiku se stává mezinárodně známou osobností. Po založení salónu a vytvoření první kolekce, zakládá také společnost na výrobu parfémů. Jeho první vůní se stal parfém Miss Dior. V 50. letech jeho tvorba představuje 50% francouzského exportu.
I přes obrovský úspěch si vizionářsky uvědomoval křehkost a nestálost věcí a rozhodnul se, že musí své jméno a věhlas co nejvíce rozšířit po světě. V roce 1954 otevírá svůj první mimo francouzský butik v New Yorku a začíná prodávat licence po celém světě, které zajistí jeho domu přežití. Roku 1957 tragicky umírá během odpočinkové dovolené v Itálii, kde je zasáhnut bleskem. Po jeho smrti se stává uměleckým ředitelem domu Yves Saint Laurent, který u Diora započal kariéru jako modelista. V roce 1960 však křeslo opouští a je nahrazen Marcem Bohanem. Tento pak starostlivě bdí nad pokračováním tradice domu až do roku 1989, kdy je nahrazen Gianfrancem Ferré.
Maison Christian Dior zažívá nový rozkvět poté, co byla společnost postoupena kontrole magnáta Bernarda Arnaulta, který se později stává prezidentem finanční skupiny LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton). Arnault nechal roku 1996 povolat do uměleckého vedení domu Brita Johna Galliana, který byl již předtím uměleckým ředitelem módního domu Givenchy. Svoji první róbu u Diora navrhnul pro princeznu Dianu, která si ji oblékla při příležitosti na výstavu 50. výročí založení domu Christian Dior v MoMa muzeu v New Yorku.
V roce 1996 měl Dior 16 butiků po celém světě, v roce 2000 jich bylo 92. Dneska je jejich počet kolem 160 a jeden z nich můžete najít v pražské Pařížské ulici. V roce 2000 měla společnost obrat 296 milionů euro. V prvním pololetí tohoto roku se obrat vyšplhal na 329 milionů eur. Úspěchem domu je bezesporu umělecká tvorba, ale také i různorodost jeho návrhářského týmu. V čele linie šperků Dior Joaillerie stojí Victoire de Castellane, zatímco Hedi Slimane řídí panskou linii Dior Homme. Recept na aktuální úspěch maison Christian Dior vězí v kreaci, která se čas od času dotýká krajnosti, kvalitě, vášni, inovaci či uměleckém duchu, které spolu s výborným finančním vedením zajišťují jeho plynulost a trvání. Poslední přehlídka pret-a-porter byla poctou Johance z Arku. Orlando Pita stylizoval účesy modelek a la středověcí rytíři, tzv. make-up nude jim vytvořila Pat McGrath. První tématický okruh tvořily kostýmy s rovnými sukněmi, saka s klínovými rukávy, které budily dojem zbrojení, kulaté límce, bohaté výšivky, v barvách khaki, břidlice a vyrobené z materiálů jako len, bavlna, kůže, tvíd. Poté následovaly kreace více řasené a smyslnější z hedvábí a v pastelových barvách. Večerní róby vytvořené z mušelínu byly bohatě vrstvené, čímž připomínaly řecký styl, vyšívané perlami či jinak dekorované. Vše budilo dojem čistoty, jednoduchosti a smyslnosti. Tváří nové kampaně pro jaro/léto 2007 se stala Australanka Gemma Ward.
Co přinesl módě Christian Dior?
Obrovskou rozmanitost módních linií a tedy módu pro různé typy postav žen - až 22 linií
Vytvořil linie, které zvýrazňují krásu ženského těla.
Nejznámější linie - princézovou, X linii, A linii, H linii.
Zrušil módu "širokých ramen".
Zavedl oblíbenou délku sukní a šatů pod kolena a do půlky lýtek.
Prosadil pompézní styl nařasených spodniček a útlého pasu (opět se začaly používat korzety).
Umožnil luxusní styl oblékání i pro střední třídu.
Začal používat umělá vlákna.
 
 

Reklama