→Čarodějky - [Filmy/Seriály]

Scene mix věcí

14. září 2008 v 18:27 | Petula♥

Bilie-Kaley Cuoco

14. března 2008 v 20:18

Kaley Cuoco

Herečka, modelka
Datum narození: 30.11.1985
Místo narození: Camarillo, Kalifornie
Znamení: Střelec
Životopis:
Kaley Christina Cuoco se narodila 30. listopadu 1985 v Camarillu, v Kalifornii rodičům Garymu a Layne Cuoco. Jejich příjmení má italský původ a znamená něco jako "vařit". Kaley má mladší sestru Brianu.

Modelkou se stala již v šesti letech a v sedmi si vystřihla svoji první roli - v televizním filmu QUICKSAND (Pohyblivý písek). Hostovala ve spoustě seriálů, ve dvanácti si zahrála ve filmu PERFEKTNÍ ZÁSKOK a v patnácti se svou vrstevnicí - v té době rovněž začínající herečkou - Michelle Trachtenberg - ve filmu TO ANI NEMŮŽE BÝT NEBE. Ve Spojených státech ji roku 2002 proslavil seriál 8 JEDNODUCHÝCH PRAVIDEL. V devatenácti se ji do rukou dostala nabídka na zajímavou roli pubertální dcery Amandy guvernérky státu Kalifornie v katastrofickém filmu DESET A PŮL STUPNĚ. Od roku 2005 vystupuje v poslední sérii ČARODĚJEK jako Billie, mladá svěřenkyně sester Halliwellových. Tato role ji vynesla zatím asi největší popularitu.

Ve volném čase Kaley ráda hraje tenis (je dokonce členkou týmu amatérské divize Jižní Kalifornie), bowling, nakupuje, baví se s kamarády, tancuje hip-hop, jezdí na koni nebo hraje na bicí. Říká, že stačí 10 minut "mlácení do bubnů" a je z ní jiný člověk.
Kaley CuocoKaley CuocoKaley Cuoco

Cole Turner - Julian McMahon

14. března 2008 v 19:56
COLE
Jméno: Cole Turner
Hraje: Julian McMahon
Schopnosti: Transportování, Vrh energetických koulí, Proměna v démona, později schopnosti Zdroje (4. a 5. série)
Balthazar aneb Cole Turner, napůl člověk a na půl démon, žil po sto let jako nelítostný zabiják. Dokud nepotkal Phoebe Halliwellovou. Měl za úkol ji zabít, ale jeho lidské polovina se do ní zamilovala a díky Phoebe se mu načas podařilo démona v sobě potlačit. Jeho démonickou polovinu Balthazara zničila čarodějka Emma, když se mstila za smrt svého snoubence. Cole žil chvíli jako člověk, než musel lstí přijmout duši právě zničeného Zdroje. Přiměl Phoebe, aby se za něj provdala při temném obřadu a udělal z ní královnu podsvětí. Bojoval o vládu nad svým tělem, ale prohrál a získal ji až ve chvíli, kdy Phoebe stačil říct, že ji miluje a byl Čarodějkami zničen. Jeho lidská duše přebývala v pustině pro poražené démony. Tam se naučil pohlcovat síly jiných démonů a vrátil se do našeho světa. Snažil se každou možnou cestou získat Phoebe zpět, ale ta o něj již nestála. Jednou zašel příliš daleko a změnil realitu, tehdy ho zabila Phoebe osobně.
JULIAN MCMAHON
Narozen: 27.7.1968
Místo: Sydney, Austrálie
Stav: rozvedený
Julian se narodil 27.7. 1968 v Sydney. Je prostřední ze tří dětí. V mládí studoval práva, ale nakonec se rozhodl pro dráhu modelingu. Za nějaký čas se objevoval spíše v reklamách.Díky roli v seriálu "Home and Away" obrátil svoji pozornost k herectví. Díku tomu dostal dokonce cenu za nejlepšího herce. Oženil se a rozvedl se, s modelkou Brooke Burnsovou, se kterou má dceru Madison. Po letech se objevil v seriálu Charmed (Čarodějky), kde získal roli Coula Turnera. Další docela úspěšný seirál, ve kterém hraje se jmenuje Plastická chirurgie s.r.o.
Julian McMahon

Leo Wyatt - Brian Krause

14. března 2008 v 19:56
LEO
Jméno: Leo Wyatt
Hraje: Brian Krause
Schopnosti: Transportování, Léčení, Levitace, Vycítění, Zneviditelňování (od 5. série), Změna podoby, Obnovování, Ohřívání, Blesky elektřiny (od konce 6. série), Manipulace s prostorem a časem (od 7x7)

Leo byl za II. Světové Války zdravotníkem, ale během služby zemřel a stal se z něj světlonoš- strážný anděl čarodějek. Když přišel k Halliwellovým, vydával se za opraváře a tajně čarodějkám pomáhal. Zamiloval se do Piper, i když věděl, že takové vztahy jsou zakázané. Jednou ho Phoebe přistihla, jak vyměňoval žárovku bez žebříku (létal) a podezřívala jej, že je čaroděj, ale nakonec ji přesvědčil a ona slíbila, že jeho tajemství nikomu neprozradí. Pravda vyšla najevo v předposledním díle první série, kdy byl postřelen šípem světlokaze a umíral- Pipir mu tehdy zachránila život. V druhé sérii jej Piper na čas nechala, kvůli sousedovi Danovi, ale zjistila, že on je ten pravý. Poté co jim jeho nadřízení přestali bránit ve štěstí, vzal si Piper za ženu. Ta mu porodila syna Wyatta. Jejich radost však netrvala dlouho. Starší byli zákeřně zavražděni a Leo musel, přestože ho to bolelo, nastoupit na jejich místo, aby ve světě obnovil rovnováhu. Přestože chodí svou ženu a Wyatta navštěvovat, musí se Piper naučit žít jako osamělá matka.
BRIAN KRAUSE
Narodil se 1. února 1969 v El Toru. Jeho první velká role byla v seriálu "Návrat do modré laguny", kde si zahrál společně s Millou Jovovich. Po boku Christine Taylor se objevil ve filmu "Breaking Free" a s Pamelou Anderson účinkoval v "Naked Souls". Před "Čarodějkami" se objevil v seriálech "Walker, Texas Ranger" a "Příběhy ze záhrobí". Mohli jste ho vidět také v hororu "Sleepwalkers". Brian se účastní automobilových závodů, je vášnivým hráčem golfu a rád si zahraje take basketball. V roce 2001 měl krátký románek s Alyssou Milano a před třemi lety se rozvedl s manželkou Beth, se kterou má osmiletého syna Jamena.

Chris Perry - Drew Fuller

14. března 2008 v 19:52
CHRIS
Jméno:Chris Perry
Hraje: Drew Fuller
Schopnosti:Transportování, Telekineze
Chris je velmi tajemná osoba, přišel z budoucnosti, aby chránil Wyatta a po Leově povýšení se stal světlonošem sester. I když jsou někdy jeho kroky radikální a rozhodně se nechová jako světlonoš (kterým je ve skutečnosti jen z poloviny, stejně jako Paige), stojí patrně na straně dobra a bojuje za lepší budoucnost než je ta, ze které přišel.
V 6. sérii (asi ve 14. díle) Phoebe zjistí, že Chris je Wyatův bratr, tudíž syn Piper a Lea.
DREW FULLER
Jeho rodným městem se stalo Los Angeles v Kalifornii, kde se narodil 19. května 1980. Již ve dvanácti letech byl objeven agentem, když mu starý rodinný známý pomohl na přední stránku časopisu UCLA. Po několika letech se Drew rozhodl vstoupit do světa modelingu. Velmi rychle se stal top modelem pro tak prestižní společnosti jako Prada, Tommy Hilfiger nebo Club Med- a to mu tenkrát bylo pouhých šestnáct let. Jeho dobrý zevnějšek mu pomohl k přechodu do světa reklam a zajistil mu spousty zajímavých nabídek od firem jako například Subway, Toyota nebo Pepsi.
Drew začínal jako kriminálník Rod Farrell ve filmu Vampire Clan, kde si zahrál zfetovaného zabijáka, který o sobě prohlašuje, že je upír a brutálním způsobem zabije nevinnou rodinu z Floridy. Jeho další film, The One, vyhrál diváckou cenu na The Sundance filmovém festivalu. Dále hrál ve filmech Angels Don't Sleep Here a Close Call. Také se objevil v dramatu televize WB Black Sash.
Ve svém volném čase Drew rád hraje košíkovou, miluje horolezectví, surfování, snowboarding a tenis. V současné době bydlí ve svém domě v Los Angeles se svou věrnou společnicí- kočkou jménem Chad.
Drew Fuller

Drew Fuller

Drew FullerDrew Fuller

Paige Matthews - Rose McGowan

14. března 2008 v 19:42
PAIGE
Jméno: Paige Matthews - Halliwell
Hraje: Rose McGowan
Schopnosti: Transportování, Přitahování, Léčení (poprvé sama od 8x11), Změna podoby (od 5x13)
Shannen Doherty rozhodla seriál opustit, takže Prue v poledním díle třetí série umírá. Jelikož se však jedná o seriál úspěšný (teda alespoň v zahraničí), tak se tvůrci rozhodli pokračovat a její postavu nahradit čtvrtou Halliwellovou- Paige. Je to dcera Patty Halliwellové a jejího světlonoše Sama. Protože byly vztahy mezi světlonoši a čarodějkami přísně zakázané, rozhodli se, že ji krátce po narození dají do jiné rodiny. Aby ochránili ji a sourozence před zlými čaroději, takže vyrůstala bez vědomí, kdo opravdu je. Moc tří se rozdělila mezi její starší sestry, ale schopnosti zděděné po otci světlonošovi v ní byly pořád, pouze o nich nevěděla. Stejně jako její nevlastní sestra Phoebe byla v mládí nesmírně divoká. Protože je zvyklá na to být jedináčkem, měla trochu problémy naučit se fungovat jako tým. Po smrti Prue ji Piper přivolala, když se snažila obnovit Moc tří. Paige dokáže prakticky všechno co světlonošové, ale neumí léčit. Po Prue zdědila modifikovanou schopnost telekineze. Pracovala jako sociální pracovnice, ale v úvodu páté série toho nechala a věnuje se ochraně nevinných full time. S milostnými vztahy zatím moc štěstí nemá.
ROSE MCGOWAN
Datum narození:05.09.1975
Místo narození:Florence, Italy
Znamení: Panna
Rose se narodila francouzské matce a irskému otci, jako druhá nejstarší z šesti dětí. Vyrůstala v italské pobožné komunitě. Když jí bylo deset let celá rodina spolu se přestěhovala do Oregonu. V patnácti opustila rodinu a začala se živit sama mnoha různorodými příležitostnými pracemi, předtím než odjela do Los Angeles žila krátkou dobu na ulici. V Los Angeles začala navštěvovat uměleckou školu. A právě tady ji objevil režisér Gregg Araki.
Rose McGowanRose McGowanRose McGowanRose McGowan

Prue Halliwell - Shannen Doherty

14. března 2008 v 19:42
PRUE
Jméno: Prue Halliwell
Hraje: Shannen Doherty
Schopnosti: Telekineze,Astrální projekce
Prue je nejstarší ze sester Halliwellových a tak zastává především roli ochránkyně svých dvou sester. Je trochu přísná a má sklon ovládat lidi kolem sebe. Své citlivé nitro před ostatními skrývá. Ovládá telekinezi, což je aktivní moc. Silou vůle dokáže působit na objekty kolem sebe, ty pak pomocí myšlenky přemísťovat. Původně sílu ovládala očima, ale později se naučila používat ruce. V devátém dílu druhé série získala schopnost astrální projekce- dokáže svou duševní schránku zhmotnit na libovolném místě, její tělo při tom však upadá do transu, takže je poměrně zranitelná. Mimo to ještě miluje práci, napřed působila v aukční síni, ale poté dala výpověď a stala se profesionální fotografkou, jak si vždycky přála. Usmířila se svým otcem Viktorem Bennetem, kterému vyčítala, že ji i sestry po smrti matky opustil. Při ochraně nevinného byla zraněna démonem Shaxem a Leo ji kvůli zradě Zdroje nedokázal zachránit. Prue umírá.
SHANNEN DOHERTY
Narodila se jako druhé dítě Toma a Rosy Dohertyových 12. Dubna 1971 v Memphisu ve státě Tennessee. V sedmi letech se s rodinou přestěhovala do Los Angeles. Často se účastnila školních her a nosila dobré známky, ale byla také velmi samotářská. Raději než s ostatními dětmi trávila čas se svým otcem. Poprvé si zahrála ve filmu Otec Murphy roli Drusilly Shannon. Proslavila se díky seriálu "Our House". Poté se neustále pohybovala mezi televizí a filmem, hrála například v komedii "Girls Just Want to have Fun" s Hellen Huntovou a Sarah Jesicou Parkerovou. Nejvíc si jí však pamatujeme v roli Brendy Walshové ze seriálu Beverly Hills 90210. Díky němu se stávala stále známější, ale její osobní život se začal rozpadat. Čím dál více se upínala k drogám a po čtyřech letech v seriálu se jej rozhodla opustit. Dnes říká, že své kolegy z Beverly Hills 90210 nenávidí. Poté se snažila vrátit k úspěchu na dalších projektech jako byl "Almost Death" a "Mall Rats" režírovaný Kevinem Smithem. Z dalších filmů to byly třeba "Noci s nepřítelem", "The Ticket" a "Friends Til the End". V roce 1998 dostala roli Prue Halliwelové v seriálu Čarodějky, kde měla hrát spolu s Lori Romovou a Holly Marií Combsovou. Lori Romová, která původně hrála Phoebe, však na poslední chvíli odešla a tak místo ní nastoupila Alyssa Milano (známá třeba z Melrose Place). Povídá se, že Alyssa a Shannen se nemají moc v lásce. Bohužel Shannen kvůli pití alkoholu a pozdním příchodům na plac nezůstala ani v "Čarodějkách" dlouho, protože dostala za nevhodné chování vyhazov. Její postava Prue musela zemřít a za ni nastoupila čtvrtá sestra Paige (Rose McGowan). Přestože je Shannen hodně problémová bytost, musíme uznat, že je to výborná herečka.

Phoebe Halliwell - Alyssa Milano

14. března 2008 v 19:42
PHOEBE
Jméno:Phoebe Halliwell
Hraje:
Alyssa Milano
Schopnosti:
Předpovídání, levitace (od 3. série), empatie (od 6. série)
Phoebe je nejmladší a dle mého názoru i nejkrásnější ze sester. Byla vždycky takový diblík a černá ovce rodiny. Divoká, nestálá a hrozně nezodpovědná Phoebe se časem změnila v klidnější mladou ženu.Nejprve měla pouze pasivní moc, proto se začala učit bojová umění. Dokáže vidět do minulosti, přítomnosti i budoucnosti, ale svoje schopnosti zas tak moc neovládá. Často se jí stává, že když se dotkne nějaké osoby nebo věci, uvidí co se stane, což bývá často znamením, že se jedná o člověka, kterému má pomoci. Dlouhodobě byla bez práce, občas sice nějakou našla, ale v zápětí ji ztratila. Vystudovala psychologii na vysoké škole a konečně si našla práci, která ji baví a je v ní dobrá - vede rubriku dopisů čtenářům "Zeptejte se Phoebe" v časopise The Bay Mirror. Získala také aktivní moc, po které tolik toužila - levitaci. Phoebe má trochu sklony ke zlu, ale zatím vždycky to dokázala ovládnout. Zamilovala se do démona Colea, jehož si nakonec vzala, ale manželství nebylo šťastné. Nakonec musela volit mezi démonickým manželem a sestrami. S Coleem byla také těhotná, ale o dítě přišla. Nyní je rozvedená a zase sama. Další schopnost, kterou se učí ovládat, je bohužel zase pasivní. Jedná se o empathii.
ALYSSA MILANO
Datum narození: 19. 12. 1972
Místo narození: Brooklyn, New Jersey, USA
Znamení: Střelec

Životopis: Alysa Jayne Milano má mladšího bratra Coryho a její rodiče jsou Tom a Lina. První významnější roli roztomilé dcery Tomyho Danzy Samantha ve filmu "Who's The Boss?" (1984). Od této doby prošla mnoha změnami image v jejích dalších filmových rolích a televizních vystoupení. Po filmu "Who's the Boss?", měla krátké popové období na počátku devadesátých let, v této době několik popových alb, velmi úspěšných v Japonsku a Evropě. Prakticky je mnoha lidmi v těchto zemích považována více za zpěvačku,nežli za herečku.
Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us

Piper Halliwell - Holly Marie Combs

14. března 2008 v 19:42
PIPER
Jméno:Piper Halliwell
Hraje:
Holly Marie Combs
Schopnosti:
Zastavování času, Molekulární urychlování (od 3. série)
Piper je prostřední dcerou Patty Halliwell a Victora Benneta narodila se 7.3.1973 v San Franciscu.Byla prostřední sestrou ale po smrti Prue se stala nejstarší a tím na ni padly povinosti hlavní čarodějky.Piper neměla Paige moc ráda ale až ji v díle 4x03 Paige zachránila život vzala ji za vlastní sestru.Manžel Piper se jmenuje Leo Wyatt je to světlonoš sester Piper si ho vzala v díle 3x15 a rozešla se s ním někdy v šestý sérii ale pak si ho znovu vzala=o))Piper má taky dva syny Wyatta a Chrise oba dva má s Leem.Nevím co mám eště o Piper napsat je to moje nejoblíbenější postava už od začátku psala bych hodně ale to bych vás nejspíš unudila tak sem napsala jen ty nejzákladnější věci
HOLLY MARIE COMBS
Narodila se 3. prosince 1973 v kalifornském San Diegu. Ve věku sedmi let se s rodiči odstěhovala do New Yorku kde začala kariéru modelky. Po několika menších rolích se v roce 1992 objevila v "Picket Fences" a za roli v tomto seriálu získala několik cen. Po čtyřech letech odešla. Pak ale za ní přišla Shannen Doherty a řekla ji o konkurzu na seriál o třech sestrách s čarodějnými schopnosti. Holly uspěla a stále ještě v tomto seriálu pokračuje. Od roku 2002 i seriál režíruje. Prožila čtyřleté manželství s Bryanem Smithem. Od roku 2000 žije s jedním ze členů štábu Čarodějek - Davidem W. Donohem se kterým má synka Finleyho (narodil se 26.4. 2004). Ve volném čase se věnuje charitě a pracuje jako mluvčí organizace bojující proti rakovině prsu. Miluje jízdu na koni. Na svém ranči chová tři koně, čtyři ryby, čtyři ptáky, dva psy, dvě kočky a dva králíky. Hollyino tělo zdobí čtyři tetování.Holly Marie CombsHolly Marie CombsHolly Marie CombsHolly Marie CombsHolly Marie Combs

Christy

14. března 2008 v 19:41
Christy je starší sestra Billie ,kterou unesl démon. Billie ji asi v polovině Charmed zachránila a tak se Christy setkala se sestrami...Christy je kýžená ovládá oheň pomocí vůle a s Billie jsou společně velmi silné. Christy se ale bohužel přidala k triádě...A začala se snažit přemluvit Billie aby si uvědomila že čarodějky jsou zlé. To se ji taky povedlo poté co zhodila Paige a Piper ji molekulárním urychlováním poranila ruku.Tak se z Billie a Christy staly velká hrozba...Poštvaly proti nim jak dobré tak i ty zlé magické bytosti. Chtěly je zničit a využily Wyatta a vyvolaly zároveň s čarodějkami kouzlo které je pohltilo a obrátilo proti čarodějkám a staly se mocnější. Pohltily Wyattovy schopnostii a střetly se spolu. Nastal takový výbuch že to Christy, Phoebe a Paige nepřežil celý Halliwelovic dům vybouchl a zůstala jen Billie s Piper. Právě Piper díky Coopově prstenu se i s Leem vrátily v čase a spolu s babičkou Peny a mámou Patty kouzlo prolomily. Když bylo vše spět tak Billie se i s Christy přenesly a Billie se ji pokusila přemluvyt aby zůstala s čarodějkami a nechala zla. Ta ji neposlechla a Billie prozradila kde se triáda i s Christy nacházejí. Zničily triádu a když Bille poprosila Christy ať se k nim vrátí tak po ni Christy vrhla ohnivou kouly ,ale Billie ji odvrátila a tak Christy usmažila...

Něco málo o postavách a jejich schopnostech

10. března 2008 v 12:28

Leo


Přenášení
Typická schopnost světlonošů, kdy se Leo může přenést kamkoliv a kdykoliv, popřípadě vzít někoho anebo něco se sebou. Tato schopnost nefunguje pod vodou.

Léčení
I tato schopnost je součást "výbavy" svetlonošoů. Leo ji v případě sester využívá opravdu často a už hodněkrát jim tak zachránil život. Stačí když přiloží dlaně nad zraněné místo, mrtvého člověka však vyléčit nedokáže. Když se stal Leo Avatarem, dokázal oživit aj mrtvého.

Levitace
Tuto schopnost Leo velmi nevyužíval, je totožná s Phoebenou.

Zneviditelňování
Schopnost, kterou Leo získal až, když se stal Starším, pomocí ní se dokáže zneviditelnit, a tak se ukrýt před nepřátely.
Vrhání blesků
Taktéž schopnost Starších. Spočátku ji Leo ani moc nevyužíval, až neskôr se začala hojně využívat na ničení démonů a obranu. Stačí, když Leo nasměruje ruku na daný cíl a vymrští modrý blesk.

Manipulace s časem
Schopnost manipulovat s časem Leo získal, až když se stal Avatarem. Velmi ji nevyužíval, použil ji jen jednou v dílech 07x09, když se nahněval a vrátil tak čas o několik minut zpět.

Vrhání obrovského proudu energie(ohně)
Taktéž schopnost, která se u Lea objevila, až když sa stal Avatarem. Leo nasměruje obě dvě ruce na vybraný cíl a vymrští obrosvký proud energie nebo ohně (asi) a během sekundy se nepřátelé doslova vypaří:)). Tuto schopnost vlastní i Wyatt.

Vrhání energetických koulí
Tato schopnost je typickým jevem u démonoů, využívají ji na zabíjení nevinných a čarodějek, rukou nasmerují na vybraný cíl a vrhnou modrou kouil, která buď způsobí vážné zranení, nebo oběť zabije. Cole tuto schopnost využíval velmi často, skoro ji začal hojně používat na ochranu Phoebe.

Spalování
Stačilo, když Cole nasměroval ruku na vybraný cíl a běhěm sekundy se oběť ocitla v plamenech, za chvíli z něj zůstala jen hromádka popela. Cole schopnost hodně nevyužíval.

Transport
Opět schopnost, která je součástí výbavy démonů. Tak jako světlonoši se prenášejí, démoni se transportují, ne však pomocí modrého světla, ale zvlněním. Též velmi užitečná schopnost, protože se s ní může Cole přepravit, kam jen zatouží.

Chris


Přenášaní
Už velmi známá schopnost, která umožňuje přenosy kamkoliv a kdykoliv. Chris tuto schopnost zdědil po svém otcovi Leovi, který byl světlonoš, nejčasteji ji využíval na svoje každodenní vycházky do podsvětí, aby zjistil nějaké to info o Wyattově hrozbě.

Telekineze
Schopnost totožná se schopnostíou Prue. Vzhladem na to, že jeho matka je čarodějka, zdědil Chris i schopnost od ní, doposud však není jasné, proč právě telekinezi. Od začátku Chris schopnost ovládal rukou stejně tak, jako Prue ji využívala i na zatváranie dveří:)).

Waiet


Ochranný štít
Tuto schopnost Wyatt používal ješte v Piperiným bríšku:)) a ochraňoval tak i Piper, která sa tedy stala nezranitelnou. Wyatt svůj ochranný štít z modrého světla "aktivuje" v momentu, kdyžď vycítí nebezpečí. Tato schopnost se mu velmi hodí, vzhledem k tomu, že se stal hlavním cílem démonů.

Prenášení
Nám už hodně známá schopnost dovolující přenosy kamkoliv, kdykoliv a kdekoliv. Wyatt ji zdědil po svém otci Leovi, nejčastěji ji využívá i na pohyb po domě:)) většinou když se nahněvá a přenese se do svéj izby:)). Jednou ji dokonce použil na přenos svého malého brášky Chrise, kterého přenesl k dědkovi Viktorovi, kterému se Chris objevil v náručí.

Léčení
Opět schopnost, kterou Wyatt zdědil po Leovi. Taky jako ochranný štít i tato schopnost se u něho vyvinula ješte v bříšku Piper, kdy pomocí něj léčil zranení Piper. V součastnosti tuto schopnost Wyatt využívá jen málokdy.

Přitahování
Schopnost totožná se schopností Paige. Rozdíl je ale v tom, že Paige musí před tím vyslovit název předmetu, zato Wyattovi stačí když na ní myslí. Nejčastěji ji využívá na kradnutí Chrisových věcí:))

Vrhání obrovského proudu energie(ohňe)
Tuto schopnot vlastnil i jistý čas Leo, který ji získal jako Avatar. U Wyatta jsme ji mohli vidět až v dospělosti, zřejme se u něho objevila až později. Wyatt ji tedy použil na ochranu rodiny, kdy jen nastavil rukce směrem na démony, vrhl proud energie(ohňe) a démony během sekundy zneškodnil.

Telekineze
Telekinezi vlastní i Chris, zřejmě ji oba dva zdědili z máminé strany, ale není jasné, proč právě telekinezi. Schopnost se u Wyatta objevuje až v dospělosti, doposud ji buď nepoužil anebo se u něho ješte nevyvinula. Vidět jsme mohli telekinezi používat jen zlého Wyatta z budoucnosti.

Billie


Telekineze
Nám všem už hodně známá schopnost, která umožňuje pohybovat s předměty nebo později i s lidmi(démony). Předtím jsme ji mohli spozorovat u Prue a následně u Chrise. Billie tato schopnosa dělá ješte značné problémy, a tak ji sestry zaúčajú do jej tajov.

Bojové umění
Tato schopnost síce nepatří mezi ty magické, ale za zmínku určitě stojí. Billie se díky ní dokáže bez problémů vyhýbat koulím energie a sem tam zapózovat i na opěradle sedadla v kině:)). Kromě toho s touto schopností může pyšnit Phoebe.

Projekce
Projekce je schopnost, která se u magických bytostí vyskytuje velmi zřídka a právě tato skutečnost ji dělá výjíimečnou. Billie prostřednictvím ní dokáže přeměnit kohokoliv na cokoliv, nebo cestovat v čase. Právě díky projekci našla stracenou sestru Christy a změnila sestry zpět na dobré. Projekce je ovládána myslí.

Piper


Zmrazování
Tak tato schopnost dělal Piper velké problémy, protože ji spočátku dlouho neuměla ovládat, a tak mrazila všecko co jí přišlo do cesty:)). Najednou prišla na kořen schopnosti a okrem jednoho člověka byla schopná zmrazit i větší skupinu lidí případně rozmrazit různe objekty.(např. hlavu, co využívala většinou u démonoů, když z nich chtěla vymámit nějaké to info). Táto schopnost nemá vliv na dobré čarodějky, protože jinak by byli její sestry neustále bez pohybu:))

Urychlování molekul
Tuto schopnost získala Piper až po určitém čase. Dá sa říct, že je určitý vyšší stupeň zmrazovania. Je to vlastně opak ,,zmrazovací" moci, kdy sa molekuly vyvinou obrovskou rýchlost, co následně vede k explozi. Aj tato schopnost dělala Piper obrovské problémy. Největší asi tedy, kdy sa naštvala a vybuchovalo všecko okolo. Molekulární urychlování slouží Piper na ničení démonů jejich energetických koulí anebo jiné čarodějné havětě:)). Někteří démoni jsou však už tak silní, že jim Piperina schopnost neudělá ani škrábanec anebo se po explozi znova poskládají:)).(např. Piper si neodepřála ani útoky na Lea, jemu se však nic nestalo, protože se znova dal do kupy:)).pozn. naposled musel Leo čelit útoku Piper jako naštvané mámě v části The bare witch project(07x02).

Prue


Telekinéza
Prue schopnost nejdřív ovládala očima(stačilo je jen přimhouřit a zvolit cíl útoku). Po čase sa naučila schopnost ovládat rukou, což bylo myslím o hodně lepší, protože rukama dokázala odhadzovat těžší předměty nebo lidi.

Astrální prokjekce
Pomocí této schopnosti se uměla Prue doslova rozkrojit na dve časti:)) a tak byť na dvou místech naráz. Schopnost má však i svoje nevýhody. První je, že část Prue zůstane nehybná jakoby zhypnotizovaná a druhá část zase nemá žádné schopnosti.

Phoebe


Předtuchy
Schopnost, díky ktere mohla Phoebe vidět přítomnost, budoucnost anebo minulost. Stačilo se jen dotknout vybraného předmětu nebo člověka, který ji následně přivodil vidinu. Jednalo se většinou o nevinného, kterého měly sestry ochránit. Nejdřív vidiny přicházely nečekaně, potom však Phoebe po určitém soustředění uměla vidinu i vyvolat. Tímto způsobem začala Phoebe schopost využívat ve svůj prospěch, a tak jí byla odebraná.

Levitace
Phoebe se prostřednictvím této schopnosti doslova vznášela vzduchem. Schopnost se zařazuje mezi aktivní moc. Phoebe ji využívala při bojích s démony, kdy se vyhýbala nejen úderům ale i energetickým koulím.

Empatie
Je to schopnost založená na citech druhých, kdy Phoebe ví, co daná osoba cítí a co si myslí. I díky této schopnosti se jí dařilo při psaní rad do novin The Bay Mirror. Velké problémy jí způsobila při setkání s Jasonom, kdy se neuměla doslova ovláda anebo se sestrami, a tak Phoebe a její sestry vypily lektvar, aby byl klid:)).

PaigePrenášení
Tuto schopnost vlastní všichni světlonoši a když otec Paige byl světlonoš, zdědila schopnost po Samovi. Schopností se Paige přenáší na různe místa kamkoliv na světě a nejen tam:)). S sebou si může vzít i jinou osobu anebo menší skupinku ludí nebo různe předměty. Schopnost je taky velmi užitečná při bojích kdy se pomocí ní může vyhýbat střelám.

Přitahování
Je to skoro to samé jako telekineze, jen rozdíl je v tom, že Paige musí nejdřív vyslovit, co si přeje vlastnit a předmět se jí přenese do rukou.(využít se dá taktéž při bojích, kdy může démonovi ochudit jeho zbraň a použit ji ve svůj prospěch.)

Změna podoby
Tuto schopnost Paige používá velmi zrřídka, dá sa říct, že skoro vůbec. Nejvíc ji využívala v páté sérii. Schopnost jí umožňuje změnit se na kohokoliv. V sedmé sérii se tato schopnost opět objevuje.

Léčení
Schopnost, která nám byla doteď známá jen u Lea, se konečně objevila i u Paige, stalo se tak v dílech 08x12, kdy se do smrtelného nebezpečí dostal Paigein nový přítel Henry
//
Jako superhrdinky:
 
 

Reklama