Manikúra ve zkratce aneb Jak co nejrychleji upravit ruce do dokonalé podoby

16. září 2018 v 13:20 | Peťula ** |  →Others
Pokožka na rukou je stejně citlivá jako ta na obličeji. Zároveň ji ale mnohem víc zatěžujeme. Nejcitlivější je kůže na hřbetech rukou. Nejenže je v těchto místech velmi tenká, ale v podkoží je jen minimum tukové tkáně.I proto nejrychleji stárne. Na dlaních máme tuku a pojivových tkání víc. Ale nenajdete na nich chloupky ani mazové žlázy, proto hůř absorbují jakoukoli vlhkost.
V celkové péči je dobré myslet samozřejmě i na nehty a nehtovou kůžičku. Nejde o to, mít tygří drápy nebo "lopatky" místo nehtů, ale hezky pěstěné a minimalisticky upravená nehtová lůžka. Jaký zvolit postup?
1) Začnete peelingem, který ruce zjemní, zbaví odumřelých buněk a připraví na další péči.
Související obrázek
2) Na zkrácení nehtů používejte nůžky, nikoli kleštičky na nehty. Ty totiž způsobují drobné prasklinky a nehty se pak snadno lámou a odštipují.
3) Používejte skleněný pilník - nejdříve jeho hrubou stranu, k dočištění použijte tu jemnější.
Výsledek obrázku pro skleněný pilník
4) Nehty pilujte jen v jednom směru, abyste nepoškodili jejich strukturu. (Tady dělá spousta žen chybu, protože nehty často pilujeme hlava nehlava do všech směrů.)
5) Chcete-li, aby vaše nehty působily přirozeně, dejte jim zaoblený tvar, který bude kopírovat špičku prstu.
6) Nezapomeňte, že i kůžička okolo potřebuje hydrataci. Jinak bude suchá a budou se na ní tvořit bolestivé záděry. Ruce namočte na pár minut do teplého olivového oleje a pak kůži jemně zatlačte špachtličkou.
7) Nehty nalakujte lakem. Ideálně v kombinaci podlak, lak, nadlak
8) Na závěr si dopřejte regenerační zábal. Naneste na ruce krém ve větší vrstvě než obvykle, navlékněte na ně igelitové rukavice či mikrotenové sáčky a pro rychlé zahřátí si ještě navrch natáhněte rukavice nebo kuchyňské chňapky. Mikroten a teplo zlepší vstřebávání tukovitých látek, po třiceti minutách působení přebytky krému utřete nebo vmasírujte do pokožky.
Výsledek obrázku pro Manikúra


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama