8 chyb, kterými si ničíme vlasy

17. listopadu 2012 v 17:55 | Peťula ** |  →Pro holky

Často úplně zbytečně zacházíme s naší chloubou nešetrně - výsledkem jsou pak polámané vlasy bez lesku. Na které prohřešky byste si měla dát pozor?Každá z nás chce mít krásné a zdravě vypadající vlasy. Často špatné každodenní návyky neposuzujeme jako škodlivé, nicméně opakovanými chybami si vlasy můžeme viditelně poškodit. Čemu se tedy vyhnout?

1. Myjete vlasy každý den

Samozřejmě, že čerstvě umyté a vyfoukané vlasy mají své nepopiratelné přednosti, ale časté šamponování vlasy vysušuje a ubírá jim jejich přirozenou ochranu. Rada zní, když už se nechcete vzdát každodenního mytí vlasů, střídejte různé typy šampónů, kondicionérů s jinými vyživovacími přípravky (olejíčky, výživy ve spreji).


Péče o vlasy


2. Češete a zaplétáte mokré vlasy

Neměly byste začít se stylizováním svého účesu, aniž by byly vaše vlasy alespoň ze 70% suché. Rozčesáváním mokrých vlasů plýtváte energií, ale především hrozí snadné polámání.

3. Nanášíte šampon na konečky

Nedělejte to. Šampon by měl patřit pouze ke kořínkům, kde jsou mazové žlázy. Drhnutí konečků jen způsobí, že budou vysušené a roztřepené. Na ně naopak patří kondicionér, ten zase nikdy nenanášejte ke kořínkům.


4. Fénujete na nejvyšší teplotní stupeň

Horký vzduch vlasy narušuje a celkově ničí, zvlášť jsou- li ještě mokré. Vyhněte se proto nejzazšímu stupni vysoké teploty. Hladkého efektu dosáhnete i vlažným vzduchem, jen budete potřebovat více času.

5. Používáte příliš mnoho produktů

Šampon, kondicionér, přípravek na rozčesání a lesk, pěna na objem a poté lak na vlasy. Klasická sestava, která by měla zajistit, aby prameny byly zdravé, lesklé a plné objemu. Proč ale někdy nejsou? Po pár týdnech začnou být vlasy napuštěné všemi produkty těžké a jejich objem klesá. Dejte jim na týden pauzu. Vyškrtněte všechny nadbytečné produkty a zůstaňte jen u základu.


Péče o vlasy


6. Čekáte příliš dlouho s objednáním ke kadeřníkovi?

Účes, který pravidelně nezastřiháváte, začne pomalu ale jistě ztrácet tvar. Je pošetilé si myslet, že jednou ostříhaný účes vydrží měsíce. Aby byl kadeřník schopen dosáhnout stejného střihu, považuje se za ideální ho navštívit každých 6 týdnů. Pokud vám záleží na stylu a přesném tvaru vašeho účesu, nechte ho ladem déle než měsíc a půl.


7. Barvíte vlasy po celé délce

Barvíte si pravidelně vlasy? Je třeba si uvědomit, že vlasy odrostlé u hlavy spotřebují až třikrát více barvy než vlasy již barvené, navíc konečky bývají obvykle velice vyčerpané a další barvení je oslabuje.

8. Používáte zároveň žehličku, nebo kulmu s lakem na vlasy?

Občas u toho slyšíte praskání - to je chvíle, kdy se vlasy doslova pálí. Když přijde sprej do kontaktu s vysokým teplem, hoří. Vyhněte se tedy tomuto nešvaru. Po fixačním laku sáhněte až po konečném dotvarování a vychladnutí účesu.

Zdroj: doma.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama