Chyby ve filmu Titanic

28. října 2008 v 20:56 | Petula♥ |  Ostatní filmy [filmy/seriály]
1.) [historické chyby] Ve scéně, kyž Rose s Jackem jdou do její kajuty, aby ji namaloval, tak Jack tam obdivuje jeden obraz od Moneta (Water-lilies). Baví se o tom, jak je úžasný a jak skvěle používá barvy. Ten obraz byl ve skutečnosti namalován v r. 1917.


2.) [faktické chyby] Na začátku filmu při odjezdu lodi natáčí někdo kamerou a klička je na levé straně (je to způsobené zrcadlovým převrácením), která se v téhle době nevyráběla. Je to poznat i ze záběrů, které nebyly přetočeny a klička je na správné straně.

.) [posloupnost] Když se při záběru hodiny na velkém schodišti první třídy potopí, jaktože se tedy při dalším záběru, kdy se voda valí přes rozbitou skleněnou kopuli, hodiny teprve potápějí?
4.) [posloupnost] Když Rose a Jack jdou na příď lodi, kde Rose posléze "poletí", tak dávejte pozor na zábradlí. Spojovací tyčka mezi jednotlivými fragmenty zábradlí se objevuje a zase mizí.
5.) [posloupnost] Když Jack dává Rose vzkaz, tak je napsaný na žlutém papírku, ale později, když si ho Rose čte, je napsaný na papírku bílém.
6.) [ostatní] Když Rose přesekává Jackovi pouta, tak je ve zpomaleném záběru vidět, že ho sekla do ruky.
7.) [posloupnost] Sledujte pozorně trubky na prvním komínu. Celou dobu jsou jinak zkroucené, než když se komén urve a padá. viz. obrázek
8.) [ostatní] Všimněte si na začátku jak v záběru, kdy se vynořují ponorky od Titanicu a vytahují ten trezor, je za lodí vidět pevnina.
9.) [posloupnost] Když přijíždí stará Rose na loď, všimneme si, že když vystoupí z helikoptéry i její vnučka a podávají akvárium, tak má tvar jako sklenice od okurek. Jakmile tudy projde nějaký pán, tak akvárium změní tvar na kulaté.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scene.Roxy Scene.Roxy | E-mail | Web | 28. října 2008 v 20:58 | Reagovat

Ahojky u mě je bubleska...Zůčastni se pls...

a je tam i rekordík...

http://scene-roxy.blog.cz/0810/bublinka01

http://scene-roxy.blog.cz/0810/dame-re-kor-dik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama